Népdalénekes sikerek 2019

Iskolánk számos szépen éneklő tanulója és csoportja jelentkezett az idei népdal versenyekre.

1. Április 29-én a gödi Búzaszem Katolikus Általános Iskola adott otthont a XXV. Dunakanyar Népművészeti Versenynek, ahol iskolánk számos népi énekes csoportja és szólistája nagyon szép eredményt ért el.
1.osztályosaink csoportja ( Karádi Hedvig, Muladi Flóra, Varga-Lelkes Dorottya, Novák Simon, Szabó Zsombor, Váczi Bendegúz) arany, 2.osztály szólistája, Simon Ilka ezüst, 3.osztályosok csoportja ( Horváth- Dömöcsök Anna, Salamon Gréta, Szekeres Ágnes, Simon Mátyás, Puskás János,Simon Ábel) arany, 4.osztályosok szólistája Váczi Lizett kiemelt arany, az 5.osztály szólistája, Varga Viktória arany, 6.osztályosok csoportja (Bodor Bernadett, Simon Borbála, Szabó Nóra, Horváth Lili) dicséretet, a 6., 7.osztályos lányaink a JFMK népi ének műhelyének tagjaiként ( Fekete Ilona, Ballay Dorka, Kopányi Kata, Komáromi Léna) kiemelt arany, szólistaként Ballay Dorka arany, Kárász Hanga ezüst minősítést kapott!

2. Az immár hagyományosan Budaörsön megrendezésre kerülő Virágok Vetélkedése énekversenyen szintén kimagasló teljesítményt nyújtottak a gyerekek. Sokukat felkérték , hogy a gálán szerepeljenek és hatalmas dicséretet kaptak ezúttal is, hogy ilyen szép számban vettek részt a versenyen.

Kenguru Nemzetközi Matematika Verseny 2019

Szép sikereknek örülhetünk ismét a  Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny eredményei ismeretében!
Több évfolyamunkról bejutott egy-két tanulónk a megye első 50 helyezettje közé. A legkiemelkedőbb eredményeink: a 2.osztályból Dobai Zsombor 30. hely, a 3.osztályból Gutay Benedek 22. ,Simon Mátyás 41. hely, az 5.osztályból Mosolygó Miklós 24. hely., a 7. osztályból Orsó Attila 20. helyezést ért el.
Gratulálunk nekik, szüleinek és felkészítő tanáraiknak, tanítóiknak!

Országos Rajeczky Benjamin gregorián- és népdalének verseny

A XX. Országos Rajeczky Benjamin gregorián- és népdalének- népi hangszeres versenynek adott otthont a mai napon, 2019. március 28-án a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium.
A versenyen részt vett iskolánk 5. osztályának (énekes iskolás osztály) egy kis csoportja, akik bár a versenyző gimnazisták között a legfiatalabbak közé tartoztak, két nagyon szép eredménnyel tértek haza.
Gregorián kategóriában aranyérmet, népdalénekből ezüst érmet szereztek!!!
Gratulálunk nekik és tanáraiknak Szabó Ágnesnek és Suba Dorottyának!

A képen a következők lehetnek: 5 ember, emberek színpadon és belső tér

Zrínyi Ilona Matematika Verseny 2019

Simon Mátyás, 3.osztályos tanulónk 17. helyezést ért el a korosztályában a Zrínyi Ilona Matematikaverseny Dél-Pest megyei fordulóján! Gratulálunk neki és felkészítő tanárának Benke Ildikónak!

Iskolánk további versenyzői is  szép eredményeket értek el a versenyen. A legkiemelkedőbbek, akik az első 80 versenyző közé bejutottak a több mint 350 korcsoportonkénti versenyzőből:

2. évfolyamról:

Dobai Zsombor 21. hely

Polgár Dávid 54. hely

Tihanyi Domonkos 66. hely

3. évfolyamról:

Gutay Benedek 46. hely

5. évfolyam

Mosolygó Miklós 69. hely

7. évfolyam

Pausz Dóra 53. hely

Gratulálunk nekik és felkészítő tanároknak Tar Zsuzsannának, Lendvayné Hromoda Ildikónak és Sánta Andrásnénak!

Bolyai Természettudományos Csapatverseny 2019

A Bolyai Természettudományi Csapatverseny az évfolyamonként aktuális természetismeret, biológia, kémia, fizika, földrajz tantárgyak anyagára épül. Idén február 9-én tartották a körzeti fordulót. Iskolánk csapatai szép eredményeket értek el a versenyen.
Az 5. évfolyamról 2 csapat is az első tízbe jutott!

A legeredményesebb csapatok:

A Csilipaprikák csapata (Bodnár Boróka, Buzási Emese és Mosolygó Miklós)  6. hely!

A képen a következők lehetnek: 4 ember, , mosolygó emberek, álló emberek

A Piros bogyók csapata (Horváth-Dömöcsök Emma, Simányi Dóra, Kiss-Dukai Zsófia, Gutay Rebeka)  7. hely!

A 7.osztályosok csapatai a 17., és a 39. hely

A 6.osztályosok csapata a 33. hely

Gratulálunk nekik és felkészítő tanáraiknak Györgyicze Tündének, Kőrösi Katalinnak, Lendvayné Hromoda Ildikónak és Lendvay Endrének!