Megemlékezés az 1848-49-es forradalom és szabadságharcra

Március 14-én az 1848-49-es forradalomra és szabadságharcra emlékeztünk.

Advent 2023

"Lelkünk várja Krisztusát "

A várakozás az egész adventi időszakot jellemzi. De várakozni vágyakozás nélkül nem lehetséges. Fel kell ismernünk, hogy Isten be akar lépni az életünkbe, a szürke hétköznapokból szeretne felébreszteni minket.

Népdaléneklési nap

A paraszti társadalomban természetes volt, hogy a gyermekektől kezdve a legidősebb korosztályokig egyaránt szinte mindenki tudott énekelni. A zene, a népdal születésüktől kezdve végigkísérte életüket. Sajnos ez már a múlté. A Czuczorban szeretnénk megmutatni, hogy a népdal nem csupán a régi idők emléke, hanem a mai ember, a legfiatalabb korosztály is magáénak érezheti.

Karácsony

December 20-án, az utolsó iskolai napon együtt ünnepelt az iskola közössége. A reggeli csendesség, közös ima és ráhangolódás után a templomban köszöntötte az igazgatónő az iskola közösségét, majd meggyújtotta iskolánk adventi koszorúján a negyedik gyertyát.

Adventi lelki nap

Vasárnap elkezdődött az Advent, a várakozás időszaka.

"Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért"

Iskolánk az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” elnevezésű imakezdeményezéshez csatlakozva október 18-án egész napos imanapot szervezett.

Jelentkezés és felvétel általános iskola

Beiskolázási programunk a 2024/25 tanévre

Iskolánkba a jelentkezés a "Jelentkezési lap" (Dokumentumtárból) kitöltésével és visszaküldésével történik.

Az 1. osztályba készülő gyerekek szüleinek minden évben tartunk szülői tájékoztatót, ahol megismerkedhetnek az iskola szellemiségével, értékrendjével, elvárásaival, követelményeivel.

A beiskolázási program keretében  (február - április hónapban) az iskolánk iránt komolyan érdeklődő családoknak több találkozási, ismerkedési lehetőséget biztosítunk az iskolával és a pedagógusokkal (nyílt nap játékos kézműves délután keretében, személyes beszélgetés)

Nyílt napon csak előzetes bejelentkezés alapján lehetséges a részvétel.

Felvételi eljárásunk több részből áll:

• jelentkezési lap leadása,
  • részvétel a gyerekek számára rendezett játékos foglalkozáson  és "felvételi beszélgetés", ahol szeretnénk megismerkedni a jelentkező kisgyerekkel és szüleivel. Ennek időpontjáról egyénileg küldünk értesítést.

A kitöltött jelentkezési lap leadása történhet  e-mailen (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.), személyesen az irodában vagy postán az iskola címére.

Az iskolánkba felvett tanulók szüleinek értesítést küldünk a beiratkozás időpontjáról és módjáról.

Kérjük kísérjék figyelemmel  honlapunkat, facebook oldalunkat, hogy időben értesüljenek az esetleges  változásokról!

Iskolabemutató előadás és ismerkedés az iskola pedagógusaival, a leendő 1.o. tanítóival:

2024. február 19. 18.00

Jelentkezési lapok leadási határideje: 2024. március  25.!!! (elektronikus levélben az iskola címére)

Iskolába hívogató nyílt nap  az iskolában, kérjük előzetesen e-mailen regisztráljanak a rendezvényre március 18-ig!

2024. március 21. 16.30
2024. március 22. 16.00

Ismerkedő beszélgetés a jelentkező gyerekekkel és szüleikkel, előre egyeztetett időpont szerint:

2024. április 9-11.

Beiratkozás: