Osztálykirándulásokkal indult a tanév

A tanévet rendhagyó módon indítottuk. Szeptember első hetében 1 vagy 2 napos osztálykirándulásokat szerveztünk, hogy a gyerekek is visszataláljanak a közösségeikbe, közös élményekkel gazdagodva indulhassanak az új kihívások felé. Az 1. és az 5. osztály Biatorbágyon kirándult. Itt ismerkedtek egymással és a város természeti szépségeivel. A 3. osztály Dinnyésre utazott a Skanzenbe és a Várparkba, ahol magyar középkori várak kicsinyített makettjei között igazi történelmi utazáson vehettek részt, majd a közelben levő tanya állataival és a tanyavilág munkálataival ismerkedhettek meg. A 3. osztályosok a Szentendrei Skanzenben jártak "Munkák a házban és a ház körül" című interaktív foglalkozáson vettek részt. A 4. osztály a Szentendrei Pap szigeten sátorozott. Volt itt cserkészés, szalonnasütés az esti tábortűznél, számháború, közös főzés bográcsban és sok, sok játék. A 6. és 7.osztály a Tisza tavon járt. Míg a 6. osztályosok bicikli túrát szerveztek a tó környékén és ismerkedtek a környékkel, annak szépségével állat és növényvilágával, addig a 7. osztály vízre is szállt, kenu túrán vett részt és a vízről ismerkedtek az élővilággal. A 8.osztály Martonvásáron és Gyúróban töltött két napot. Sokat játszottak, együtt főztek és szép közös élményekkel indították az utolsó általános iskolai évüket.