Újévköszöntő 2020

Vízkereszt vagy a háromkirályok napja (január 6.) a karácsonyi ünnepkör zárónapja, és egyben a farsang kezdete. Ezen a napon a katolikus közösségekben vizet és házat szentelnek. Vízkereszt napját  mi is szentmisével kezdtük  melynek keretében Péter atya vizet szentelt. István atya megszentelte a nap folyamán az osztálytermeket és iskolánkat. Majd háromkirály-járásban volt részünk  a 4. osztályosok jóvoltából.
Köszönjük Bodnárné Sárvári Kingának és Benke Ildikónak a felkészítést!
 A háromkirály-járás a bibliai napkeleti bölcsek Jézusnál tett látogatását őrzi és mutatja be.
Legfontosabb kelléke a kiugratható, rugós szerkezetű csillag. A betlehemi csillagot nagy gonddal készítették el. A szereplők fejükön díszes papírsüveget, vállukon királyi palástot jelképező lepedőt, oldalukon kardot viseltek. A játékhagyomány a 20. század elejére inkább köszöntő formában élt, a csillagéneket, ami a köszöntés része volt.
Háromkirályok napját,
Országunk egy istápját