Kedves Honlaplátogató!

"Tanulni és alkotni szerető, hittel teli gyermekeket nevelünk, szeretetteljes,
családias környezetben, a magyar műveltség és a keresztény értékek alapján."

Iskolánk a Czuczor Gergely Katolikus Általános Iskola egy lelkes és gondoskodó szülői közösség összefogásának és a helyi önkormányzat támogatásának köszönhetően jött létre 2012. évben, felmenő rendszerben.

Az elmúlt évtized tapasztalatai és eredményei igazolják oktatási és nevelési munkánk eredményességét, a közösség megtartó erejét. A nagy érdeklődésnek és igényeknek eleget téve a 2022-2023-as tanévtől elindítottuk a gimnáziumi képzést, ahol folytatódhat a tanulóinkkal megkezdett közös munka és ahova szeretettel várunk más általános iskolákból érkező diákokat is.

Intézményünkben a tanulók lehetőséget kapnak a személyre szabott figyelemre, felzárkóztatásra, egyéni fejlesztésre és tehetséggondozásra. A tantárgyak magas színvonalú oktatása mellett kiemelt szerepet szánunk a művészeti nevelésnek, mert hisszük, hogy ez az érzelmi nevelés fontos eszköze. Iskolánkban a gyermekek első osztályos koruktól tanulnak furulyázni, néptáncolnak és kézműveskednek. Az alkotó életre nevelés a középiskolai éveknek is fontos pillére. A mindennapjainkban törekszünk a magyarság szellemi és tárgyi kultúrájának őrzésére, éltetésére és továbbadására. A néphagyományok átadásával tanítványainkat megismertetjük a hagyományos társadalmi és nemi szerepmintákkal, viselkedési formákkal és közösségmegtartó szokásokkal.

Pedagógiai módszereinkben nagy hangsúlyt fektetünk a játékos tapasztalatszerzésre és az élményszerű megismerésre, melyek segítik a megszerzett ismeretek gyakorlati alkalmazását, a hatékony tudásépítést. Logikus, önálló és kritikai gondolkodásra szeretnénk nevelni a gyermekeket, fiatalokat.

Nevelésünk alapja az a keresztény értékrend, amely az Istentől kapott világ, a társak és önmagunk megbecsülésére, tiszteletére, szeretetére neveli tanulóinkat, mely az együttműködésre, egymás szolgálatára ösztönöz.

Legyen élmény a tanulás!