Országos Versmondói siker

Az idén a Nemes Nagy Ágnes centenáriumhoz is kapcsolódó Országos Versmondó Verseny december 3-án került megrendezésre a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban. Az ide érkező tanulók már gyakorlott és visszaigazolt versmondóknak számítanak: az országos döntőbe ugyanis olyan diákok nevezhettek, akik valamilyen területi, megyei versenyen vagy fővárosi kerületi versenyen helyezést szereztek.
A verseny célja: a szövegközpontúság hangsúlyozása, az, hogy minél több gyerek olvasson és tanuljon verset, szeressék a verseket.
A verseny zsűri tagjai közt szerepelt: Juhász Anna irodalmár, Pál Dániel Levente irodalomszakmai igazgató, Berg Judit író, Kertész Erzsi író, Both Gabi író, újságíró, Kálid Artúr színművész, Epres-Madarász Éva színművész, Korhecz Imola és Havas Judit előadóművészek, illetve Zoltán Áron színművész. Az idei évben rekordszámú nevezés érkezett, így minden korábbinál több diák mutathatja meg, mit jelent számára kedves költeménye, és miképp tudja előadni azt.
Iskolánkat a 4. osztályból két tanuló képviselte Tihanyi Sára és Czepek Hanna, akik már több ízben értek el sikereket hasonló versenyeken. Nagy öröm és büszkeség az egész közösség számára, hogy korosztályában a 150 jelentkező közül Tihanyi Sára országos 2. helyezést ért el.
Gratulálunk neki, szüleinek és a felkészítő pedagógusnak Szabó Ágnesnek!