Népdaléneklési nap

Sajnos ez már a múlté. A modern ember alig énekel, s ha énekel is, dalai általában a múló divathoz kapcsolódó, kevésbé értékes "alkotások". Kodály Zoltán számos művében utal arra, hogy a népdal nem választható el a magyar néphagyománytól és a népzenét zenei anyanyelvnek nevezi. Ezért iskolánkban küldetésünknek érezzük a zenei anyanyelv tanítását is. Iskolánk mindennapjaihoz hozzátartoznak a népdalok. Ezzel a szeretnénk megmutatni, hogy a népdal nem csupán a régi idők emléke, hanem a mai ember is magáénak érezheti.
A március 31-én megrendezésre került a Népdaléneklési nap, melyen számos, szép magyar népdalt énekeltek el a jelentkezők. A legügyesebb előadók, a legszebben éneklők képviselhetik majd iskolánkat a különféle népdaléneklési versenyeken.